„Díky nám získáte klid a jistotu ve správě a řízení firmy“

„Jsme partnery těm, kteří chtějí dobře a efektivně řídit firmu“

„Díky nám získáte klid a jistotu ve správě a řízení firmy“

„Jsme partnery těm, kteří chtějí dobře a efektivně řídit firmu“

Czech Institute of Directors – corporate governance

Czech Institute of Directors, anebo také Institut členů správních orgánů, je nezávislou neziskovou organizací, která byla založena v roce 1998. Zabývá se corporate governance, tedy správou a řízením společností. Snaží se prosazovat celosvětově ověřené standardy – Best Practice – do správy a řízení společností u nás. Jsme partnery těm, kteří chtějí dobře a efektivně řídit společnost.

VÍCE O NÁS >>

Co je corporate governance

 

corporate governance nebo také správa a řízení společností je soubor mechanismů, procesů a vztahů, kterými se korporace kontrolují a řídí. Struktury a zásady správy a řízení společností určuje rozdělení práv a povinností mezi členy představenstva, dozorčí rady, managementu, věřitelů či akcionářů a zahrnuje pravidla a procesy, jak tuto společnost správně a efektivně řídit.

 
Monika Zahálková - corporate governance

MONIKA ZAHÁLKOVÁ
VÝKONNÁ ŘEDITELKA CIOD

Kamil Čermák - corporate governance

KAMIL ČERMÁK
PREZIDENT CIOD

Monika Zahálková bloguje: Víme, co se nesmí. Ale víme, co se smí? Aneb k čemu je dobé znát pravidla corporate governance

Ještě stále, i po 20 letech fungování našeho Institutu, potkávám manažery, kteří o problematice corporate governance nic neví a vlastně ani netuší, co je obsahem tohoto pojmu. Na druhou stranu potkávám spoustu jiných manažerů, kteří mi kladou stále stejnou otázku. Ví, co nesmí a kde hrozí rizika, ale netuší, co je ta správná „best practice“.

Přečtěte si, jaké řešení se nabízí 

Pracovní snídaně s eurokomisařkou Věrou Jourovou

Dne 10. května jsme se zúčastnili pracovní snídaně a zároveň neformálního setkání s eurokomisařkou Věrou Jourovou, které pořádal vydavatel časopisu Business Woman.

V „interview na živo“ pokládal moderátor Petr Kolář nejvýše postavené Češce současnosti otázky k její politické kariéře, s jakými problémy se potýká a zda je náročné sladit práci a soukromý život.

ečtěte si zajímavé postřehy z její práce

Vyšlo nové číslo Corporate Journal News

Ve druhém letošním čísle newsletteru se věnujeme hlavně naší novince, projektu Assessment Corporate Governance. Chceme být těmi, kteří pomáhají společnostem najít možná slabá místa ve správě a řízení, ocenit jejich způsob řešení a vytvořit jistou certifikaci pro společnosti, které pochopili, že dodržování určitých pravidel „best practice“ je ochrana nejen pro manažery, ale i pro samotné akcionáře.

Přečtěte si kompletní Corporate Journal News

Chcete dostávat aktuální zprávy o corporate governance z Czech Institute of Directors?

Přihlášením se k odběru souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení.

Přihlaste se k odběru novinek z Corporate Governance

Reference

V oblasti corporate governance (správa a řízení firmy) spolupracujeme s těmito partnery: