„Díky nám získáte klid a jistotu ve správě a řízení firmy“

„Jsme partnery těm, kteří chtějí dobře a efektivně řídit firmu“

„Díky nám získáte klid a jistotu ve správě a řízení firmy“

„Jsme partnery těm, kteří chtějí dobře a efektivně řídit firmu“

Czech Institute of Directors – corporate governance

Czech Institute of Directors, anebo také Institut členů správních orgánů, je nezávislou neziskovou organizací, která byla založena v roce 1998. Zabývá se corporate governance, tedy správou a řízením společností. Snaží se prosazovat celosvětově ověřené standardy – Best Practice – do správy a řízení společností u nás. Jsme partnery těm, kteří chtějí dobře a efektivně řídit společnost.

VÍCE O NÁS >>

Co je corporate governance

 

corporate governance nebo také správa a řízení společností je soubor mechanismů, procesů a vztahů, kterými se korporace kontrolují a řídí. Struktury a zásady správy a řízení společností určuje rozdělení práv a povinností mezi členy představenstva, dozorčí rady, managementu, věřitelů či akcionářů a zahrnuje pravidla a procesy, jak tuto společnost správně a efektivně řídit.

 
Monika Zahálková - corporate governance

MONIKA ZAHÁLKOVÁ
VÝKONNÁ ŘEDITELKA CIOD

Kamil Čermák - corporate governance

KAMIL ČERMÁK
PREZIDENT CIOD

Anketa Finanční ředitel roku 2017 zná své vítěze

Výkonná ředitelka Monika Zahálková a prezident CIoD Kamil Čermák se 11. dubna 2018 zúčastnili vyhlášení výroční ceny „Finanční ředitel roku 2017“. Akci pořádal CFO Club v hotelu Boscolo a na úvod si Institut pro pozvané hosty připravil workshop na téma: Corporate Governance, trestně-právní odpovědnost členů statutárních orgánů a ošetření souvisejících rizik.

Přečtěte si výsledky ankety

Slavnostní vyhlášení ankety Zákon roku 2017

Zástupci Institutu se večer 23. dubna 2018 zúčastní slavnostního vyhlášení ankety Zákon roku 2017, kterou organizátor ankety: Deloitte Legal pořádá v galerii SmetanaQ na Smetanově nábřeží v Praze 1.

CIoD se již tradičně stal partnerem této ankety a výkonná ředitelka Monika Zahálková je i v letošním ročníku členkou nominační rady.

Více o anketě si přečtěte na stránkách projektu.

Monika Zahálková bloguje: Má pojištění odpovědnosti opravdu smysl?  

Monika Zahálková, výkonná ředitelka Institutu, se ve svém dalším blogovém příspěvku zamýšlí nad tím, jestli má pojištění odpovědnosti pro členy správních orgánů a dozorčích rad opravdu smysl. Její úvahu a také argumenty, proč si myslí, že vám toto pojištění klidné spaní nepřinese, vám předkládá na našich webových stránkách.

Přečtete si aktuální článek

Chcete dostávat aktuální zprávy o corporate governance z Czech Institute of Directors?

Přihlášením se k odběru souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení.

Přihlaste se k odběru novinek z Corporate Governance

Reference

V oblasti corporate governance (správa a řízení firmy) spolupracujeme s těmito partnery: