„Díky nám získáte klid a jistotu ve správě a řízení firmy“

„Jsme partnery těm, kteří chtějí dobře a efektivně řídit firmu“

„Díky nám získáte klid a jistotu ve správě a řízení firmy“

„Jsme partnery těm, kteří chtějí dobře a efektivně řídit firmu“

Czech Institute of Directors, anebo také Institut členů správních orgánů, je nezávislou neziskovou organizací, která byla založena v roce 1998. Zabývá se corporate governance, tedy správou a řízením společností. Snaží se prosazovat celosvětově ověřené standardy – Best Practice – do správy a řízení společností u nás. Jsme partnery těm, kteří chtějí dobře a efektivně řídit společnost.

Co je corporate governance

 

corporate governance nebo také správa a řízení společností je soubor mechanismů, procesů a vztahů, kterými se korporace kontrolují a řídí. Struktury a zásady správy a řízení společností určuje rozdělení práv a povinností mezi členy představenstva, dozorčí rady, managementu, věřitelů či akcionářů a zahrnuje pravidla a procesy, jak tuto společnost správně a efektivně řídit.

 

 

Pracovní snídaně: Trestní zodpovědnost právnických osob  

Již v úterý 16. října 2018 od 9 hodin vás společně s KPMG Legal zveme na pracovní snídani na téma Trestní zodpovědnost právnických osob. S legislativními požadavky i praktickými otázkami, které souvisejí s implementací compliance programů, vás seznámí Iva Baranová, senior advokátka KPMG Legal, a Filip Horák, advokát KPMG Legal.

Zajímá vás toto téma? Registrujte se telefonicky na +420 602 155 105 nebo e-mailem na lucie.pruzinova@ciod.cz.

Setkání se koná v hotelu Mandarin Oriental Prague od 9 do 11 hodin. Vstup je zdarma.

Zjistěte více informací 

Institut právě vydal Kodex správy a řízení společností ČR 2018

Právě jsme pokřtili Kodex správy a řízení společností ČR 2018. Jeho slavnostní inaugurace proběhla 26. září 2018 v hotelu Mandarin Oriental Prague za účasti významných hostů českého byznysu a státní správy. 

Vznikl unikátní manuál pro správu a řízení společností, který je určen nejen pro firmy kótované na burze, ale i pro další společnosti veřejného zájmu, jako jsou banky nebo pojišťovny, a ostatním firmám poslouží jako inspirace pro jejich každodenní práci. 

Přečtěte si více o této akci a novém Kodexu

Startuje podzimní Program Corporate Governance: nový termín a pár posledních míst s 50% slevou

Již 25. října startuje další ročník naší akademie – Program Corporate Governance. Program poběží ve čtyřech modulech, které se liší tématy, které budeme na jednotlivých lekcích probírat.

Pozor – změna termínu: První modul se z důvodu nemoci lektora posouvá na 25. – 26. října 2018 (původní termín byl 4. a 5. října 2018)

Posledních pár míst: Máme posledních pár volných míst! A nabízíme slevu ze školného: 1 + 1 zdarma. Přijďte s kolegou a ušetřete 50 %. Informace k ceně + detaily k programu vám poskytne Lucie Pružinová na +420 602 155 105 nebo lucie.pruzinova@ciod.cz.

Zjistěte více informací 

Chcete dostávat aktuální zprávy o corporate governance z Czech Institute of Directors?

Přihlášením se k odběru souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení.

Přihlaste se k odběru novinek z Corporate Governance

Reference

V oblasti corporate governance (správa a řízení firmy) spolupracujeme s těmito partnery: