„Díky nám získáte klid a jistotu ve správě a řízení firmy“

„Jsme partnery těm, kteří chtějí dobře a efektivně řídit firmu“

„Díky nám získáte klid a jistotu ve správě a řízení firmy“

„Jsme partnery těm, kteří chtějí dobře a efektivně řídit firmu“

Czech Institute of Directors – corporate governance

Czech Institute of Directors, anebo také Institut členů správních orgánů, je nezávislou neziskovou organizací, která byla založena v roce 1998. Zabývá se corporate governance, tedy správou a řízením společností. Snaží se prosazovat celosvětově ověřené standardy – Best Practice – do správy a řízení společností u nás. Jsme partnery těm, kteří chtějí dobře a efektivně řídit společnost.

VÍCE O NÁS >>

Co je corporate governance

 

corporate governance nebo také správa a řízení společností je soubor mechanismů, procesů a vztahů, kterými se korporace kontrolují a řídí. Struktury a zásady správy a řízení společností určuje rozdělení práv a povinností mezi členy představenstva, dozorčí rady, managementu, věřitelů či akcionářů a zahrnuje pravidla a procesy, jak tuto společnost správně a efektivně řídit.

 
Monika Zahálková - corporate governance

MONIKA ZAHÁLKOVÁ
VÝKONNÁ ŘEDITELKA CIOD

Kamil Čermák - corporate governance

KAMIL ČERMÁK
PREZIDENT CIOD

Monika Zahálková bloguje: Má pojištění odpovědnosti opravdu smysl?  

Monika Zahálková, výkonná ředitelka Institutu, se ve svém dalším blogovém příspěvku zamýšlí nad tím, jestli má pojištění odpovědnosti pro členy správních orgánů a dozorčích rad opravdu smysl. Její úvahu a také argumenty, proč si myslí, že vám toto pojištění klidné spaní nepřinese, vám předkládá na našich webových stránkách.

Přečtete si aktuální článek

Vychází první číslo Corporate Journal News v roce 2018

Hlavním tématem newsletteru je Odpovědnost členů správních orgánů, jedno z důležitých pravidel corporate governance. Rekodifikace souvisejících zákonů je nyní daleko přísnější než dříve a nastoluje nová rizika. Co můžou členové správních orgánů dělat, aby mohli klidně spát?

Zveme Vás také k hlasování v anketě Zákon roku a zároveň nabízíme možnost vyjádřit se k nově vznikajícímu dokumentu Kodex správy a řízení společností ČR.

Přečtěte si kompletní Corporate Journal News

Jako každoročně, také letos je Czech Institute of Directors partnerem ankety Zákon roku

Podnikatelé již podeváté rozhodnou o nejlepším právním předpisu, který má pozitivní dopad na byznys. Projekt vedle hlasování o nejlepší zákon otevírá diskusi oborových autorit na vývoj české legislativy podnikatelského prostředí. Projekt organizuje poradenská společnost Deloitte a její advokátní kancelář Ambruz & Dark Deloitte Legal.

Neváhejte a hlasujte. Přečtěte si více informací o tématech ankety a způsobu hlasování.

Chcete dostávat aktuální zprávy o corporate governance z Czech Institute of Directors?

Přihlášením se k odběru souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení.

Přihlaste se k odběru novinek z Corporate Governance

Reference

V oblasti corporate governance (správa a řízení firmy) spolupracujeme s těmito partnery: