„Díky nám získáte klid a jistotu ve správě a řízení firmy“

„Jsme partnery těm, kteří chtějí dobře a efektivně řídit firmu“

„Díky nám získáte klid a jistotu ve správě a řízení firmy“

„Jsme partnery těm, kteří chtějí dobře a efektivně řídit firmu“

Czech Institute of Directors – corporate governance

Czech Institute of Directors, anebo také Institut členů správních orgánů, je nezávislou neziskovou organizací, která byla založena v roce 1998. Zabývá se corporate governance, tedy správou a řízením společností. Snaží se prosazovat celosvětově ověřené standardy – Best Practice – do správy a řízení společností u nás.

VÍCE O NÁS >>

Co je corporate governance

 

corporate governance nebo také správa a řízení společností je soubor mechanismů, procesů a vztahů, kterými se korporace kontrolují a řídí. Struktury a zásady správy a řízení společností určuje rozdělení práv a povinností mezi členy představenstva, dozorčí rady, managementu, věřitelů či akcionářů a zahrnuje pravidla a procesy, jak tuto společnost správně a efektivně řídit.

 
Monika Zahálková - corporate governance

MONIKA ZAHÁLKOVÁ
VÝKONNÁ ŘEDITELKA CIOD

Kamil Čermák - corporate governance

KAMIL ČERMÁK
PREZIDENT CIOD

Jako každoročně, také letos je Czech Institute of Directors partnerem ankety Zákon roku

Podnikatelé již podeváté rozhodnou o nejlepším právním předpisu, který má pozitivní dopad na byznys. Projekt vedle hlasování o nejlepší zákon otevírá diskusi oborových autorit na vývoj české legislativy podnikatelského prostředí. Projekt organizuje poradenská společnost Deloitte a její advokátní kancelář Ambruz & Dark Deloitte Legal.

Neváhejte a hlasujte. Přečtěte si více informací o tématech ankety a způsobu hlasování.

Vyjádřete se k novému Kodexu správy a řízení společností založeného na Principech OECD (2018). Od 13.2. do 9.3. 2018 na našem webu

Spustili jsme veřejné připomínkové řízení k nově vznikajícímu Kodexu správy a řízení společností založeného na Principech OECD (2018). Od 13.února do 9.března 2018 se tak můžete veřejně k novému dokumentu vyjádřit i vy. Naším cílem je získat relevantní připomínky a poznámky z praxe od odborné veřejnosti a dát možnost vyjádřit se ještě před jeho dokončením.

Podrobnosti k připomínkovému řízení a formulář na připomínky najdete na našem webu.

Připravujeme nový Kodex správy a řízení společností ČR založený na Principech OECD (2018). Bude k dispozici ve 2. čtvrtletí 2018

Původní Kodex správy a řízení společností z roku 2004, ke kterému se ještě dnes hlásí řada společností, již neodpovídá současné situaci u nás. Proto jsme se jej rozhodli nahradit zcela novým dokumentem shrnujícím téma corporate governance. Před jeho představením v průběhu 2. čtvrtletí tohoto roku proběhne ještě jeho veřejné připomínkové řízení.

Informace získáte na tomto webu již brzy.

Chcete dostávat aktuální zprávy o corporate governance z Czech Institute of Directors?

Přihlášením se k odběru souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení.

Přihlaste se k odběru novinek z Corporate Governance