O nás

Czech Institute of Directors – Institut členů správních orgánů, je nezávislou neziskovou organizací, která byla založena v roce 1998. Zabývá se problematikou corporate governance, tedy správou a řízením společností. Snaží se prosazovat celosvětově ověřené standardy – Best Practice – do správy a řízení společností v České republice.

Součástí Czech Institute of Directors je 100% vlastněná dceřiná společnost CG Institut, která zajišťuje exkluzivní poradenské a vzdělávací služby v oblasti corporate governance pro členy Institutu i externí klienty.

Monika Zahálková

výkonná ředitelka
Czech Institute of Directors

Monika Zahálková vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Výkonnou ředitelkou Czech Institute of Directors – Institutu členů správních orgánů je 20 let. Je autorkou několika vzdělávacích programů pro členy správních orgánů. Její ambicí je zlepšovat podnikatelské prostředí na základě jasných a transparentních pravidel. Monika je přesvědčena, že dodržováním pravidel a osvědčených návodů dosáhne každá firma prokazatelně lepších výsledků. Od roku 2019 je členkou představenstva mediálního domu Economia.

Před příchodem do Institutu Monika pracovala na vysoké manažerské pozici v zahraniční firmě, kde měla na starosti český a slovenský trh. Zkušenosti nasbírala i v rodinné firmě. Je jí blízké téma diverzity v širším slova smyslu. Už z toho důvodu, že pracuje výhradně s muži.

Monika také pravidelně bloguje. Trefně nastoluje témata z oblasti corporate governance a hledá na ně odpovědi.

Kamil Čermák

prezident
Czech Institute of Directors

Kamil Čermák studoval obor finance na Vysoké škole ekonomické v Praze, následně Erasmus University Rotterdam. Svou profesní dráhu začínal v médiích. V polovině 90. let působil jako poradce a tiskový mluvčí ministra průmyslu a obchodu Vladimíra Dlouhého. Poté působil jako ředitel public affairs a následně jako obchodní ředitel Českého Telecomu. Od roku 2005 byl generálním ředitelem několika společností Skupiny ČEZ. Mezi roky 2012 až 2016  působil jako předseda představenstva ve skupině BM Management a jako generální ředitel vydavatelského domu Economia a společností Forum Karlín, Luxury Brand Management a Asental NV.

V současé době je Kamil Čermák předseda představenstva a generální ředitel společnosti ČEZ ESCO.

Petr Fiman

1. viceprezident
Czech Institute of Directors

Petr Fiman vystudoval Českou zemědělskou univerzitu a je absolventem exekutivních programů na IMD, Harvard Business School a INSEAD. Svou mezinárodní pracovní kariéru začal ve společnosti Norsk Hydro ASA, kde do roku 2000 působil jako člen managementu a člen správních orgánů některých firem náležících do Skupiny. Od roku 2002 je viceprezidentem společnosti Electric Powersteering Components Europe, působící v automobilovém průmyslu, která je společným podnikem Mitsubishi Electric Corporation a JTEKT Corporation. Petr se věnuje také mentoringu a je mentorem v prestižním programu Odyssey.

Jakub Chytil

2. viceprezident
Czech Institute of Directors

Jakub Chytil vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Na počátku 90. let byl členem právního oddělení Kanceláře prezidenta Václava Havla. Do roku 2000 působil ve funkci Corporate Counsel pro společnost Tabák (dnes Philip Morris ČR) a Kraft Jacobs Suchard (dnes Kraft Foods), kde byl zodpovědný za Českou republiku a Slovensko. Následně odcestoval do Lausanne (Švýcarsko), kde působil jako právník společnosti Philip Morris International.

Po návratu zpět se v roce 2003 stal ředitelem pro právní, regulační a veřejné záležitosti ve společnosti Telefónica O2 Czech Republic. V letech 2005 až 2014 byl členem představenstva této společnosti.

Vratislav Kulhánek

čestný prezident
Czech Institute of Directors

Vratislav Kulhánek je významný český byznysmen. Podílel se na řízení Škoda Auto, kde byl do roku 2004 předsedou představenstva, následně předsedou dozorčí rady. V současné době je vlastníkem poradenské společnosti Industrial Advisors a členem dozorčí rady pojišťovny Kooperativa.

Vratislav vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a je držitelem akademického titulu Dr. Honoris Causa z Technické Univerzity Ostrava a Košice.

Podzimní novinka: CG ScoreCard Hodnocení corporate governance ve vaší společnosti
  • Řekneme vám, jak si stojíte, v čem jste výborní a kde je prostor pro zlepšení
  • Získáte klid a jistotu, že vaše společnost je řádně řízena a spravována
  • Zjistíte, zda vaši společnost řídí ti správní manažeři
  • Budete atraktivní pro budoucí investory
  • A další výhody

Zajímají vás detaily? Pošlete nám na sebe kontakt a my Vás budeme kontaktovat s detaily.

Klikněte pro více informací o CG ScoreCard