Členství

Benefity, které vám přinese členství v Czech Institute of Directors 

 • Poskytneme vám informace
  Spolupracujeme s Českou národní bankou, Ministerstvem financí ČR, Ministerstvem spravedlnosti ČR nebo OECD. Jsme tvůrci několika odborných publikací, kodexů, manuálů, ale i odborných posudků, které vám ulehčí život. Jsme jako první u informací, co se chystá nejen v Evropě, ale i u nás doma v České republice. Účastníme se odborných konzultací a debat u regulátorů trhu, v senátu či vládních entitách. Víme jako první, co zkomplikuje nebo naopak zjednoduší život statutárních orgánů.Pravidelně vydáváme elektronický newsletter Corporate Governance Report, který na aktuální témata upozorňuje. Díky dlouholeté zkušenosti i působení na českém trhu jsme napojeni na mezinárodní entity, které tvoří různé odborné manuály a návody zaměřené na správu a řízení společností. Jsme první u informací a můžeme tak ovlivnit finální podobu takových publikací. Zároveň sami vytváříme návody a postupy, jak být efektivním členem správního orgánu. Máme informace z mnoha „boardroomů“ a sledujeme tzv. „best practices“. Díky těmto informacím umíme doporučit řešení pro nastavení efektivní správy a řízení společností, ale i poradit drobná zlepšení či naopak radikální řešení. Vytvořili jsme „Kodex správy a řízení společností ČR“ „Metodickou příručku Kodexu správy a řízení společností ČR“. Tyto dokumenty obsahují praktická doporučení i pravidla, díky kterým můžete obhájit svá řešení.

 

 • Připravíme vás na roli statutárního zástupce
  Díky exkluzivnímu vzdělávacímu programu, který u nás organizujeme pouze my, vás připravíme na roli spojenou s vašimi manažerskými dovednostmi, právy i odpovědnostmi. Náš program je zaměřený na členy dozorčích rad, představenstev i top managementu, ale i těch, kteří se na tuto roli teprve chystají.Vzdělávací Program Corporate Governance zahrnuje veškerou škálu témat, se kterými se setkáte při výkonu funkce a připraví vás tak na nelehkou roli plnou práv a odpovědností. Ukážeme vám rizika spojená s touto rolí, ale i jejich řešení a návody. Dokážeme s vámi diskutovat a hledat řešení při vašich problémech. Můžete sdílet zkušenosti i s jinými kolegy, které v programu potkáte. Najdete nové obchodní partnery a lidi, kteří řeší podobné problémy.

 

 • Získáte partnera
  Budeme pro vás partnerem v konzultaci veškerých odborných otázek z oblasti správy a řízení firem, práva, financí i managementu. Můžete se na nás obrátit i v případě, že si váš správní orgán neví rady v administraci, či vztahu správních orgánů navzájem. Vypracujeme stanovisko odborné entity, které vám může kdykoli argumentačně pomoci při jednáních s akcionáři či třetími stranami.

 

 • Pozveme vás na akce
  Pozveme vás na exkluzivní akce, pracovní snídaně, workshopy, přednášky a vzdělávací programy, kde se potkáte s těmi, které potřebujete pro váš byznys. Pracovní snídaně a jiné akce (např. „Pátky s judikaturou“) mapují tematicky přesně to, co je aktuální na poli správy a řízení společností. Do těchto debat zveme nejen autory zákonů, ale i praktiky a zkušené manažery.

 

 • Poradíme vám
  U nás najdete zkušené manažery, ale i odborníky z praxe. Ti vám pomohou s řešením mnoha otázek. Pracujeme s nejlepšími právníky, autory zákonů, auditory i konzultanty. Chcete potkat autora zákonů či úspěšného manažera? Díky odbornosti a mnohaleté zkušenosti z českého trhu jsme napojeni na nejlepší odborníky z oblasti práva, financí i manažerských dovedností. Zprostředkujeme vám taková setkání a pomůžeme vyřešit váš problém.

 

 • Máme přehled o lidech
  Pomůžeme vám najít správně odborníky do vašich představenstev, dozorčích či správních rad. Spolupracujeme nejen s odborníky na správu a řízení společností, ale i manažery a vlastníky firem, akcionáři velkých holdingů i drobnými podnikateli. Tím máme velký přehled o trhu a lidech, kteří mohou profesionálně řídit vaši firmu. Zároveň vás můžeme doporučit do správního orgánu, který hledá nezávislé odborníky na výkonnou či nevýkonnou funkci. Pracujeme s významnými headhuntery a jsme jejich partnery.

Kdo je členem Czech Institute of Directors 

 

 

 • Fyzičtí členové
  Czech Instiute of Directors má více jak 40 fyzických členů.

 

Jak se stát členem Czech Institute of Directors?

 

Vyplňte přiloženou přihlášku a pošlete nám ji zpět na info@ciod.cz anebo nám jednoduše zavolejte na +420 602 155 105.