„Jsme partnery těm, kteří chtějí dobře a efektivně řídit firmu“

Czech Institute of Directors, anebo také Institut členů správních orgánů, je nezávislou neziskovou organizací s více než 20letou historií. Snažíme se prosadit moderní světové standardy do správy a řízení společností v České republice a podpořit správní orgány v jejich zavádění. Díky intenzivní spolupráci s úspěšnými manažery, konzultanty a institucemi máme přehled o trendech, legislativních požadavcích a praktických dopadech různých modelů corporate governance. Vedle nabídky vzdělávacích programů a poradenství jsme připravili české vydání aktualizovaných metodických pokynů OECD pro správu a řízení státem vlastněných společností. Součástí Czech Institute of Directors je 100% vlastněná dceřiná společnost CG Institut, která zajišťuje exkluzivní poradenské a vzdělávací služby v oblasti corporate governance pro členy Institutu i externí klienty.

S čím vám můžeme pomoci

Vzdělávání

Pomůžeme vám identifikovat rizika spojené s výkonem člena správního orgánu. Nabídneme řešení, jak jim čelit.

CG ScoreCard

Zhodnotíme úroveň corporate governance ve vaší společnosti. Budete vědět, jak si stojíte, v čem jste výborní a kde je prostor pro zlepšení.

Evaluace boardu

Poskytneme zpětnou vazbu a doporučíme vám taková opatření, která povedou k efektivnějšímu výkonu boardu.

Executive search

Pomůžeme vám najít nezávislé členy správního orgánu i odborníky do výkonných pozic.

Lobbying

Pomůžeme vám prosadit smysluplné zákony i regulace, a to vždy v zájmu podnikání.

Consulting

Vymyslíme řešení pro efektivní správu a řízení vaší firmy včetně optimálního personálního složení.

Posudky

Pomůžeme vám posoudit rozporuplné situace ve vztahu výkonných a kontrolních orgánů ve vaší společnosti.

Členství

Zapojíme vás do široké obce manažerů. S námi potkáte zkušené a zajímavé odborníky.

„Pracujeme na manuálu pro šéfy, jak složit dozorčí radu či předejít střetu zájmů“

Ve středu 29. ledna 2020 jsme se rozpovídali pro Hospodářské noviny o novince, kterou chystáme. V souvislosti s novelou zákona o obchodních korporacích připravujeme manuál pro šéfy firem, který jim pomůže se v této problematice zorientovat.

Jak se s těmito novinkami vyrovnat a jak správně nastavit pravidla pro řízení firem?

Tímto tématem se bude zabývat nová příručka z dílny Czech Institute of Directors, kterou představíme do letošního podzimu. Příručka poradí třeba s tím, jak vybrat nezávislé členy do dozorčích rad či představenstev, nebo doporučí, aby tyto orgány nebyly „jednobarevné“ – tedy složené z členů se stejným vzděláním a zaměřením, ve stejném věku a stejného pohlaví.

 

„Zákonů a regulací je příliš a firmy mají problém se v nich vyznat. Proto se ostatně obracejí na náš Institut. Žádají nás o radu nebo prosí, abychom jim pomohli dát dohromady skupinu firem se stejnými problémy a pomohli jim diskutovat nad jejich řešením,“ uvádí výkonná ředitelka Institutu Monika Zahálková.

 

Kodex správy a řízení společností ČR

Vytvoření příručky předcházelo sepsání Kodexu správy a řízení společností ČR 2018. Institut jej připravil ve spolupráci s poradenskou společností Deloitte, Českým institutem interních auditorů a Českou národní bankou. Stáhnout si ho můžete zde.

Přečtete si více o připravované novince v článku

Další novinky 

Staňte se součástí našeho týmu

Staňte se součástí našeho týmu

Czech Institute of Directors - Institut členů správních orgánů, leader v oblasti stanovování principů a uplatňování metodiky 𝒄𝒐𝒓𝒑𝒐𝒓𝒂𝒕𝒆 𝒈𝒐𝒗𝒆𝒓𝒏𝒂𝒏𝒄𝒆, v realizaci vzdělávání členů statutárních orgánů, hledá nástupce za svého současného výkonného ředitele. V této roli se...

číst více

Kdo za institutem stojí

Více o nás

Monika Zahálková

výkonná ředitelka

Kamil Čermák

prezident

Petr Fiman

1. viceprezident

Jakub Chytil

2. viceprezident

Vratislav Kulhánek

čestný prezident

Jan Klouda

člen Řídícího výboru

„Pomůžeme vám nastavit vaše podnikání tak, abyste mohli „svobodněji dýchat” a „klidněji spát”. Jsme si vědomi, že orientace v různých nařízeních či regulacích vám bere čas, který můžete věnovat svému podnikání. Proto jsme tady my. Pomůžeme vám vše nastavit tak, abyste se mohli svému podnikání zase věnovat na 100 %.“

Zajímají vás zprávy z oblasti corporate governance? Chcete být v obraze? Přejete si dostávat pozvání na akce, které organizujeme?

Zanechte nám na sebe kontakt a my vám na oplátku budeme pravidelně posílat informace ze světa CG, ale i pozvánky na námi organizované workshopy či pracovní snídaně.

Přihlášením se k odběru souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení.

Přihlaste se k odběru novinek z Corporate Governance

Pracujeme napříč obory

S kým spolupracujeme?