Titul pro nejlépe řízené firmy si z prvního ročníku programu Czech Best Managed Companies odneslo 10 firem. Patří mezi ně zdravotnický holding Akeso, výrobce cihel Heluz, stavební společnost Liko-S, technologická firma NWT, logisticko-technologická společnost Zásilkovna, řetězec lékáren a e-shop Pilulka, prodejce nemovitostí PSN, strojírenská firma ZLKL, výrobce plastových materiálů Titan-Multiplast a autopůjčovna Sixt.

Z registrovaných firem vzešlo 25 finalistů, jejichž management prošel workshopy zaměřenými na čtyři oblasti: strategii, produktivitu a inovace, firemní kulturu a řízení a finanční výkonnost. Právě podle těchto kritérií následně sedmičlenná porota vybírala oceněné. Zasedli v ní zástupci tří vysokých škol, jež se zaměřují na rodinné firmy, šéfka Czech Institute of Directors Monika Zahálková, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar, šéfredaktor Hospodářských novin Martin Jašminský a generální ředitel Citibank pro Česko Michal Nebeský.

Nejlépe řízené firmy

Tomuto programu se věnuje speciální příloha Nejlépe řízené firmy Česka 2020, která vyšla v Hospodářských novinách 25. května. Celý magazín si můžete přečíst po kliknutí na obálku níže.

 

STÁHNĚTE SI PDF