Inaugurace Metodických pokynů OECD pro správu a řízení státem vlastněných společností a vyhlášení soutěže Best Board & Best Board Member

Ve středu 4. října 2017 se v rámci pracovní snídaně uskutečnila slavnostní inaugurace dokumentu „Metodické pokyny OECD pro správu a řízení státem vlastněných společností“ a vyhlášení vítězů soutěže Best Board & Best Board Member. Setkání bylo určeno pro členy Czech Institute of Directors – Institutu členů správních orgánů a konalo se v prostorách hotelu Mandarin Oriental Prague.

O čem je dokument „Metodické pokyny OECD pro správu a řízení státem vlastněných společností“?

Metodické pokyny OECD pro správu a řízení státem vlastněných společností jsou souborem doporučení a návodů, jak efektivně a profesionálně řídit společnosti s plným či částečným vlastnictvím státu. Tento dokument vytvořila OECD (Organization for Economic Co-operation and Development) v roce 2015 na základě poznatků, zkušeností a ověřených postupů mnoha členských států a společností, které poskytly svá data a informace.

Na slavnostní inauguraci diskutovali o úloze státu a státem vlastněných společností tito hosté:
  • ministr dopravy Ing. Dan Ťok
  • náměstek ministra financí Mgr. Ondřej Landa
  • ministr průmyslu a obchodu Ing. Jiří Havlíček, MBA
  • generální ředitel Českých drah, a.s. Pavel Krtek, M.Sc.
  • místopředseda představenstva ČEZ, a.s. Ing. Martin Novák, MBA

 

Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže Best Board & Best Board Member

Na tomto setkání byli také slavnostně vyhlášeni vítězové soutěže:

 

  • BEST BOARD – společnost nad 3 000 zaměstnanců: představenstvo České spořitelny, a.s. Cenu převzal Wolfgang Schopf, místopředseda představenstva České spořitelny, a.s.
  • BEST BOARD – střední a rodinné firmy: METALKOV spol. s r.o. Cenu si převzal Evžen Reitschläger jun., jednatel společnosti.
  • BEST BOARD MEMBER: Ing. Pavel Krtek, předseda představenstva a generální ředitel České dráhy, a.s. Cenu si převzal osobně.
  • CORPORATE GOVERNANCE STAR: Ing. Jan Sadil, Ph.D., člen představenstva ČSOB, a.s. Cena mu bude předána dodatečně, protože se tohoto setkání nemohl z pracovních důvodu zúčastnit osobně.

Nejste členové Czech Institute of Directors – Institutu členů správních orgánů a rádi byste se zúčastnili našich setkání?

Napište nám na lucie.pruzinova@ciod.cz anebo zavolejte na +420 602 155 105. 

Proč se stát členem Czech Institute of Directors?

Pro naše členy organizujeme nejen pracovní snídaně (Business Breakfast), ale i různé workshopy, přednášky či jiné vzdělávací programy, na kterých probíráme témata řízení a správy společností. Naši členové dostávají ale mnohem více kromě toho, že získají rovnocenného partnera, se kterým konzultují veškeré otázky vztahující se k tomuto tématu, získají i vstupenku do exkluzivního klubu, jehož členové jsou členy jiných správních orgánů (členové představenstva, dozorčích a správních rad a nejvyššího managementu). Přečtěte si o dalších výhodách našeho členství.