Skončil první ročník soutěže Czech Best Managed Companies. Firmy se mohou registrovat do druhého ročníku.

Již 27 let se ve světě udělují ceny Czech Best Managed Companies (CBMC), které oceňují kvalitu řízení předních soukromě vlastněných společností včetně jejich managementu. Letos poprvé si toto ocenění odneslo i 10 českých firem jako AKESO holding, HELUZ, LIKO-S, NWT, Pilulka Lékárny, PSN, SIXT, TITAN-MULTIPLAST, Zásilkovna a ZLKL. Kvůli zdravotním omezením způsobené koronavirovou pandemií museli organizátoři slavnostní udělení cen zrušit. Vítězné společnosti byly oceněné, ale ve velmi omezeném kruhu zúčastněných.

„Pracovat v čele poroty prvního ročníku CBMC a potkávat úspěšné a schopné lidi, kteří své firmy vybudovali od základu, pro mě bylo velkou radostí a ctí. I když byl první ročník CBMC poznamenán pandemií, věřím, že právě tato náročná doba ukáže dobrý základ ve správě a řízení společností ve firmách, které zvítězily. Jsou to právě vítězné firmy, které jsou a budou základem české ekonomiky. Proto si zaslouží velký respekt a uznání, o což jsme se v porotě snažili“ shrnuje Monika Zahálková, předsedkyně poroty CBMC a výkonná ředitelka Czech Institute of Directors.

Program CBMC navazuje na soutěž Best Board, za jehož organizací historicky stojí Czech Institute of Directors – Institut členů správních orgánů. Ten díky novému programu problematiku corporate governance vnímá komplexněji. Institutu členu správních orgánů záleží na kvalitě správy a řízení českých společností, a proto se aktivně zapojuje i do nově vzniklé soutěže CBMC – je jejím partnerem a výkonná ředitelka Institutu, Monika Zahálková, je předsedkyní poroty soutěže.

Deset nejlépe řízených firem Česka pro rok 2020:

 

Spuštění registrací druhého ročníku  

Organizátoři oznámili spuštění registrací druhého ročníku. Společnosti se tak mohou přihlásit prostřednictvím této webové stránky a stát se nejlépe řízenou českou společností pro rok 2021.

O programu

V globálním programu Best Managed Companies se již 27 let oceňuje kvalita řízení soukromě vlastněných firem včetně jejich managementu. Letos vůbec poprvé se vyhlásily výsledky také v České republice. Nezávislá odborná porota hodnotila u každé oceněné společnosti 4 klíčové pilíře – firemní strategii, řízení a finanční výkonnost, produktivitu a inovace, firemní kulturu.

Czech Best Managed Companies navazuje na soutěž Best Board, za jehož organizací stojí Czech Institute of Directors. Soutěž probíhala pravidelně od roku 2012 a v letošním roce byla nahrazena globálním programem Best Managed Companies. Czech Institute of Directors – Institut členů správních orgánů je partnerem programu, Monika Zahálková výkonná ředitelka Institutu, předsedkyní poroty. Více informací k soutěži CBMC najde zájemce zde.