23. prosince 2020 jsme vydali zimní číslo Corporate Journal News. Jistě uznáte, že rok 2020 byl to opravdu neobvyklý rok. Jsme velice potěšeni, že jsme ho zvládli se ctí, a to i díky podpoře celé řady z Vás, či podpoře Vašich institucí – za to velké DÍKY! Krátkou rekapitulaci jsme proto zanesli právě do tohoto čísla newletteru.

Prezident Institutu Kamil Čermák a dřívější výkonná ředitelka Monika Zahalkova, dnes členka Řídicího výboru, se s vámi podělili o hlavní události loňské sezóny, které přesahují i do té letošní. 

1) Metodika správy a řízení společností 
Za hlavní úspěch roku 2020 považujeme téměř dokončenou publikaci Metodika správy a řízení společností. Ta navazuje na etablovaný Kodex správy a řízení společností, který je akceptován institucemi jako Ministerstvo financí ČR, Ministerstvo spravedlnosti České republikyPrague Stock Exchange aj.

2) CG ScoreCard
Hodnocení v podobě tohoto projektu jsme zpracovali pro několik významných společností (státní i soukromé) a další plánujeme v tomto roce. 

3) Program Corporate Governance 
I přes omezení související s pandemií jsme úspěšně absolvovali tento běh v prezenční formě a zároveň jsme se nebáli výzvy a inovace. Naše přímé přenosy, přenášené přes You Tube kanál, shlédlo nebývalé množství účastníků. 

4) Noví členové 
Rozšířili jsme naši členskou základnu. Přivítali jsme mezi námi PwC Czech Republic a SAS.

Více se dočtete zde

Nové číslo, tedy první v roce 2021, plánujeme vydat 18. února 2021.